Oyun demosunu indir!

Orada bulundunuz mu? Bunu daha önce yaptınız mı? Tişörtü satın alın.

İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde ve istediğiniz şekilde oynayın

İlk kez Linux’ta oynayın. Ayrıca, “buluta kaydetme” teknolojisinin eklenmesi sayesinde, menajerler artık dünyanın neresinde olursa olsun, herhangi bir bilgisayardan tek bir kariyeri oynamaya devam edebilir. FM14 ayrıca Steam Workshop ile entegre edilerek, menajerlerin fotoğraf/logo paketleri, yeni ve özel turnuvalar ve yeni Mücadele Editörü kullanılarak oluşturulan özel mücadeleler gibi özelleştirilmiş FM içeriklerini kolayca oluşturup paylaşmasına olanak tanındı.

Gelişmiş Maç Motoru

3D maç motorunda zenginleştirilmiş AI, gelişmiş ışıklandırma ve oyuncu animasyonu, bireysel oyuncu karakteri ve forma modelleri, sahada gerçekleşen olaylara gösterilen daha gerçekçi oyuncu tepkileri ve bunun bugüne kadarki en iyi görünümlü ve en hızlı FM Maç Motoru olmasını sağlayan bir dizi optimizasyon da dahil olmak üzere pek çok kapsamlı geliştirme yapıldı.

Taktiklerde yapılan revizyonlar

Taktiklerin yaratılması, seçilmesi ve gitgide daha da önem kazanan oyuncu rollerine ve takım stratejilerine uyarlanması, çoklu oyuncu pozisyonları için tanımlanabilir roller, yeni oyuncu rolleri ve talimatlarına ilişkin değişiklikler yeniden tasarlandı. Ayrıca rakip takımın AI’ı da taktiklerini zamanında ve daha hızlı belirleyebilmelerini sağlayacak şekilde geliştirildi.

Daha gerçekçi transfer ve sözleşmeler

FM 2014 rakip kulüplerin ve menajerlerin transfer talebinde bulunurken ve talepleri değerlendirirken daha gerçekçi bir yaklaşım benimsedikleri yeni bir transfer modülü sunuyor. Dahası, yedek olarak maça çıkma ücreti gibi yeni sözleşme maddelerinin yanı sıra, yeni alınan bir oyuncuyu alındığı kulübe kiralama ve nakit ve oyuncu kiralamadan oluşan bir kombinasyon önerme gibi bir dizi ‘gerçek dünyaya uygun’ transfer maddesi eklendi. Bunların yanı sıra, eski “sırayla yürütülen” transfer görüşmeleri sistemi, artık denenmiş ve test edilmiş sistem ile FM’in kontrat görüşmelerinde kullanılana benzeyen yeni bir “canlı” sistemi içeren iki farklı yöntemle yürütülebiliyor.

Kulüp yönetimiyle daha gelişmiş etkileşim

FM 2014’te kontrat görüşmeleri, menajerlerin ve kulüp yönetimlerinin hem ilk görüşmelerde hem sözleşme yenileme görüşmelerinde taleplerde bulunabileceği ve kulübün vizyonuna ilişkin önemli kararlar alabileceği kadar gerçekçi. Menajerler ayrıca başka bir kulüpten teklif aldıklarında, kulüplerine sadık kalmanın ödülü olarak transfer ve maaş bütçeleri hakkında pazarlık etmeye çalışabilir ve yönetimin tavrına göre kulüpte kalmaya veya ayrılmaya karar verebilirler.

Oyuncular, çalışanlar ve medya ile gelişmiş etkileşim

Artık oyuncular, menajerler, rakipler ve medya arasındaki etkileşim daha güçlü. Örneğin, teknik ekip artık yedek ve genç takım oyuncularının performansı hakkında geri bildirimde bulunuyor. Ayrıca menajerler kilit oyunculardan hallerinden memnun olmayan kadro üyeleri ile konuşmalarını istemenin yanında, sezon sonunda yapılan toplantılarda kadroyu gösterdikleri performans hakkında bilgilendirme ve gelecek sezon için hedef belirleme şansına da sahip.

Haber sistemi

Haber sistemi, menajerlerin kulübe ilişkin pek çok meseleyi direkt olarak gelen kutularından takip etmesini mümkün kılacak şekilde geliştirildi. Ayrıca, haberler artık kategorilerine göre renk kodlarıyla gösteriliyor ve daha fazla ayrıntı içeriyor. Örneğin, gözlemci raporları artık incelenen tüm oyunculara ilişkin bir raporu ve her oyuncuya teklif yapma veya oyuncuyu kısa listeye ekleme olanağını içeren tek bir haber öğesi olarak görüntüleniyor.

Gelişmiş kullanıcı arayüzü

FM 2014’ün kullanıcı ara yüzünde büyük değişiklikler yapıldı. Oyunun ara yüzünde büyük ölçekli değişiklikler yapılmasının yanı sıra, antrenman genel görünüm sayfası, transfer merkezi ve haber ana sayfası gibi kilit alanlar yeniden tasarlandı. Oyunun bütününde kullanılan dil de büyük bir değişim geçirerek gerçek dünya futboluna çok daha yakın olacak şekilde düzenlendi.

Football Manager Classic geliştirildi

Menajerler artık daha iyi bir oyun deneyimi için geliştirilen Klasik modda üçten fazla oynanabilir ülke seçebiliyor. Dahası, FM’in ‘hızlı oyun’ modu artık Transfer Bitiş Günü, bir Maç Planı sihirbazı ve yeni açılabilir öğeleri içeriyor.

Oyunun görünümü ve oynanış şekli tamamıyla yeniden tasarlandı

Geliştirilmiş grafiklerle çok daha kolay anlaşılır menü sistemi ve kolay kontrol özellikleri sayesinde artık daha çok kontrol sahibisiniz.

My Club Modu

My Club Modu kendi kulübünüzü sıfırdan kurma imkanı verir. Kulüp adını ve renklerini siz seçersiniz ve kendi takım kadronuzu oluşturursunuz. Klasik bir takımı yeniden oluşturun veya aile ve arkadaşlarınızdan bir takım kurun, bu takımı istediğiniz ligde veya milli müsabakada gerçek takımlara ve oyunculara karşı oynatın. En gelişmiş fantezi futbol deneyimi.

Daha gerçekçi transfer sistemi

Daha akıllıca teklifler ile daha gerçekçi bir transfer sistemi ve bilgisayar tarafından kontrol edilen menajerlerin kadro yönetimi ile FMH transfer piyasası gerçek futbol dünyasını yansıtıyor.

Yeni oyuncu ilerleme durumu takip sistemi

Oyuncu özelliklerindeki ilerleme durumunu izlemek için yeni oyuncu ilerleme durumu takip sistemini kullanın. Bu sayfalar oyuncularınızın becerilerindeki gelişmeyi veya düşüşü tablo olarak gösterir ve oyuncuların kulüpte kalıp kalmamasına dair zor kararların alınmasında size yardımcı olacak harika bir görsel sunar.

Gelişmiş medya etkileşimi

Kulübünüzün zaferleri, mağlubiyetleri ve geleceği hakkında gazetecilerden gelen sorular ile geliştirilmiş medya etkileşimi. Kulüp yönetimini, taraftarları ve takım kadrosunu kızdırmadan medyayla iyi ilişkiler kurabilir misiniz?

Gelişmiş maç sonrası analizi

Gelişmiş maç sonrası analizi takımınızın taktiksel açıdan güçlü ve zayıf yönleri hakkında daha iyi bir geribildirim sunar.

Daha ayrıntılı arşiv kayıtları

Önceki sezonlara ait ayrıntılı geçmiş kaydı takımızın geçmişteki başarılarına geri dönüp bakma imkanı sunar.

Cloud Save

Cloud Save özelliği sayesinde tüm Apple (iOS) cihazlarında Apple Cloud uygulaması ile kariyerinize devam edebilirsiniz. Böylece nerede olursanız olun hangi cihazı kullandığınız fark etmeksizin FMH14 'ü yükleyerek bir sonraki büyük maçı oynayabilirsiniz. (yalnızca iOS)

Birden Fazla Ülke

İlk kez Android üzerinde (bu özellik iOS'de oynanabilir durumda) yeni bir oyuna başlarken birden fazla ülke seçebileceksiniz. Artık kariyeriniz tek bir ülkeyle sınırlı kalmayacak. Farklı bir kültürde farklı bir deneyim yaşamak isterseniz bir Türk kulübünün menajerliğini yaparken başka bir ülkeye taşınarak oradaki bir kulüpte çalışabilirsiniz.

Bu özellik tüm cihazlarda mevcut değildir. Cihaz özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Kariyer basamaklarını hızla tırmanmanız için tasarlandı

Taktik, transfer ve maç günlerinde takımınızı yönetmek gibi futbol yönetiminin kilit alanlarına verilen önemle kariyer basamaklarını hızla tırmanmanız için özel olarak tasarlandı. Medya yönetimi, antrenman ve finans gibi alanlar daha pratik olacak ve büyük önem taşıyan maç günlerinden önce oyunu yavaşlatmayacak şekilde tasarlandı.

PC ve Mac ile cross-save uyumlu

PC, Mac ve Linux (FMC Modu) ile cross-save uyumluluk özelliği, FM hayranlarının ister evlerinde bilgisayarlarını kullanıyor ister PS Vita’ları ile dışarıda geziyor (veya tam tersi) olsunlar, kesintisiz olarak tek bir kariyeri sürdürebilmelerine olanak tanıyor.

Football Manager Classic

PC, Mac ve Linux’taki FMC Modu ile neredeyse aynı özelliklere sahip olan oyun, Transfer Bitiş Günü, Maç Planı Sihirbazı ve eğlenceli açılabilir özellikler gibi 2014

3D Maç motoru - el bilgisayarları için bir ilk

FMC ayrıca büyük beğeni toplayan ve oyuna önceki el bilgisayarlarına yönelik Football Manager oyunlarında olmayan bir gerçekçilik ve atmosfer katan 3D Maç Motoruna sahip ilk el bilgisayarı oyunu olacak.

En Son Haberler

Football Manager Ürünleri

Hemen Satın Alın

PC, Mac ve Linux
Hemen Satın Alın
Oyun demosunu indir!
Menajerlik kariyeriniz şimdi başlıyor! Football Manager 2014'ü bugün satın alarak takımınızı zafere taşıyın.

Sık Sorulan Sorular
iOS ve Android
Mobil cihazlar ve tabletler için tasarlanmış en çok satan ve daha gerçekçi futbol menajerliği deneyimi sunan oyun çıktı!
Playstation Vita
Hemen Satın Alın
Football Manager Classic 2014 - ön sipariş yakında hazır olacak.
FM15 için ön sipariş verin

Bu sitede çerez kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz